Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
tepung millet mutiara mempunyai indeks glisemik 54, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 36 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, tepung millet mutiara berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
tepung millet mutiara adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 361 kcal |
| Karbohidrat | 67g |
| Gula (jumlah) | 1g |
| Semula jadi | 1.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 8g |
| Larut | 2.4g |
| Tidak larut | 5.6g |
| Protein | 11g |
| Lemak | 5g |
| Tepu | 1g |
| Tidak tepu | 4g |
| Natrium | 5mg |
tepung millet mutiara mempunyai indeks glisemik 54, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 36 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
tepung millet mutiara mempunyai indeks glisemik rendah (54), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
tepung millet mutiara mempunyai beban glisemik 36 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →