Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
tepung matzah mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 55 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, tepung matzah berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
tepung matzah boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 370 kcal |
| Karbohidrat | 78g |
| Gula (jumlah) | 1.5g |
| Semula jadi | 1.5g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 3.5g |
| Larut | 1.1g |
| Tidak larut | 2.4g |
| Protein | 11g |
| Lemak | 1.5g |
| Tepu | 0.3g |
| Tidak tepu | 1.2g |
| Natrium | 10mg |
tepung matzah mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 55 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
tepung matzah mempunyai indeks glisemik tinggi (70). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
tepung matzah mempunyai beban glisemik 55 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →