Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Tepung jowar mempunyai indeks glisemik 62, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 48 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, Tepung jowar berada pada kedudukan di atas purata dalam indeks glisemik.
Tepung jowar sesuai dalam kuantiti sederhana untuk mereka yang memantau paras gula.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 359 kcal |
| Karbohidrat | 77g |
| Gula (jumlah) | 2.5g |
| Semula jadi | 2.5g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 6.7g |
| Larut | 2g |
| Tidak larut | 4.7g |
| Protein | 10g |
| Lemak | 3.3g |
| Tepu | 0.5g |
| Tidak tepu | 2.8g |
| Natrium | 5mg |
Tepung jowar mempunyai indeks glisemik 62, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 48 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Tepung jowar mempunyai indeks glisemik sederhana (62). Penghidap rintangan insulin boleh mengambilnya dengan sederhana.
Tepung jowar mempunyai beban glisemik 48 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →