Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
pes cili merah mempunyai indeks glisemik 33, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 15 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Berbanding sweets lain, pes cili merah berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
pes cili merah adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 200 kcal |
| Karbohidrat | 45g |
| Gula (jumlah) | 18g |
| Semula jadi | 6.0g |
| Ditambah | 12g |
| Serat | 2.5g |
| Larut | 0.8g |
| Tidak larut | 1.8g |
| Protein | 4.5g |
| Lemak | 2.5g |
| Tepu | 0.5g |
| Tidak tepu | 2g |
| Natrium | 3300mg |
pes cili merah mempunyai indeks glisemik 33, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 15 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
pes cili merah mempunyai indeks glisemik rendah (33), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
pes cili merah mempunyai beban glisemik 15 per 100g, menunjukkan kesan sederhana pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →