Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Penyegar doh mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 40 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding other lain, Penyegar doh berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
Penyegar doh boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 250 kcal |
| Karbohidrat | 60g |
| Gula (jumlah) | 2g |
| Semula jadi | 0.0g |
| Ditambah | 2g |
| Serat | 2g |
| Larut | 0.6g |
| Tidak larut | 1.4g |
| Protein | 2g |
| Lemak | 1g |
| Tepu | 0.2g |
| Tidak tepu | 0.8g |
| Natrium | 2000mg |
Penyegar doh mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 40 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Penyegar doh mempunyai indeks glisemik tinggi (70). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
Penyegar doh mempunyai beban glisemik 40 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →