Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Penne Rigate bebas gluten mempunyai indeks glisemik 75, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 24 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, Penne Rigate bebas gluten berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
Penne Rigate bebas gluten boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 150 kcal |
| Karbohidrat | 32g |
| Gula (jumlah) | 1g |
| Semula jadi | 1.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 2g |
| Larut | 0.6g |
| Tidak larut | 1.4g |
| Protein | 3g |
| Lemak | 1g |
| Tepu | 0.2g |
| Tidak tepu | 0.8g |
| Natrium | 5mg |
Penne Rigate bebas gluten mempunyai indeks glisemik 75, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 24 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Penne Rigate bebas gluten mempunyai indeks glisemik tinggi (75). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
Penne Rigate bebas gluten mempunyai beban glisemik 24 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →