Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Nougat mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 49 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding sweets lain, Nougat berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
Nougat boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 450 kcal |
| Karbohidrat | 70g |
| Gula (jumlah) | 60g |
| Semula jadi | 5.0g |
| Ditambah | 55g |
| Serat | 2g |
| Larut | 0.6g |
| Tidak larut | 1.4g |
| Protein | 6g |
| Lemak | 15g |
| Tepu | 2.5g |
| Tidak tepu | 10g |
| Natrium | 60mg |
Nougat mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 49 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Nougat mempunyai indeks glisemik tinggi (70). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
Nougat mempunyai beban glisemik 49 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →