Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Idli mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 16 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Berbanding grains lain, Idli berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
Idli boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 110 kcal |
| Karbohidrat | 23g |
| Gula (jumlah) | 0.2g |
| Semula jadi | 0.2g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 1.2g |
| Larut | 0.4g |
| Tidak larut | 0.8g |
| Protein | 3.5g |
| Lemak | 0.3g |
| Tepu | 0.1g |
| Tidak tepu | 0.2g |
| Natrium | 120mg |
Idli mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 16 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Idli mempunyai indeks glisemik tinggi (70). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
Idli mempunyai beban glisemik 16 per 100g, menunjukkan kesan sederhana pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →