Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Hirisan kentang longgar mempunyai indeks glisemik 65, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 12 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Berbanding vegetables lain, Hirisan kentang longgar berada pada kedudukan di atas purata dalam indeks glisemik.
Hirisan kentang longgar sesuai dalam kuantiti sederhana untuk mereka yang memantau paras gula.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 120 kcal |
| Karbohidrat | 18g |
| Gula (jumlah) | 2g |
| Semula jadi | 2.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 2.5g |
| Larut | 0.8g |
| Tidak larut | 1.8g |
| Protein | 2.5g |
| Lemak | 4.5g |
| Tepu | 0.7g |
| Tidak tepu | 3.8g |
| Natrium | 350mg |
Hirisan kentang longgar mempunyai indeks glisemik 65, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 12 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Hirisan kentang longgar mempunyai indeks glisemik sederhana (65). Penghidap rintangan insulin boleh mengambilnya dengan sederhana.
Hirisan kentang longgar mempunyai beban glisemik 12 per 100g, menunjukkan kesan sederhana pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →