svježa tjestenina

GI 50 · NizakGL 12.5 / porcija5/10

Nizak GI

50 GI

GL 12.5 po tipična porcija (100 g) · GL 12.5 na 100 g

Logi ocjena 5/10
  • Umjeren udio proteina
  • Visoko glikemijsko opterećenje

svježa tjestenina ima glikemijski indeks 50, viši od običnog Kuhana tjestenina (49). Jedna tipična porcija (100 g) dodaje glikemijsko opterećenje od 12.5.

Izvori: USDA FoodData Central #169728 , Logi Nutrition tim · Nije medicinski savjet · Prijavi grešku

Oblici Kuhana tjestenina

Logi · Upravljanje inzulinskom rezistencijom

Smanjite šećer u krvi pametnijim izborom hrane

svježa tjestenina je jedna od 11.139 namirnica koje Logi ocjenjuje kada fotografirate obrok — s porcijom.

Nastavi na webu
Logi app, food index screen

Nutritivne vrijednosti (na 100g)

131
Kalorije
24.93 g
Ugljikohidrati
5.15 g
Proteini
1.05 g
Masti
na 100g
Kalorije131 kcal
Ugljikohidrati24.93 g
Šećeri (ukupno)0.55 g
Prirodni0.6 g
Dodani0 g
Vlakna2.5 g
Topiva0.8 g
Netopiva1.7 g
Proteini5.15 g
Masti1.05 g
Zasićene0.25 g
Nezasićene0.8 g
Natrij30 mg

Stupanj prerade

50%
Umjeren
Zašto ova ocjena?
  • Umjeren udio proteina
  • Malo dodanih šećera
  • Visoko glikemijsko opterećenje
  • Nizak udio vlakana

Alergeni

Sadrži: glutenjaja

Recepti s niskim GI na Logi Food Coach

Često postavljana pitanja

Koji je glikemijski indeks svježa tjestenina?

svježa tjestenina ima glikemijski indeks 50 (Nizak). Jedna tipična porcija (100 g) ima glikemijsko opterećenje 12.5; na 100 g glikemijsko opterećenje je 12.5.

Je li svježa tjestenina prikladan za osobe s inzulinskom rezistencijom?

svježa tjestenina ima nizak glikemijski indeks (50), što ga čini dobrim izborom za osobe s inzulinskom rezistencijom.

Koji oblik Kuhana tjestenina ima najniže glikemijsko opterećenje?

svježa tjestenina ima najniže glikemijsko opterećenje od svih oblika Kuhana tjestenina u ovoj bazi podataka (12.5 na 100 g).

Provjeri svježa tjestenina u Logi aplikaciji, s vašom porcijom.

Food diary cheat sheet

Besplatan PDF — 3 str.

Tvoj tjedni dnevnik prehrane

Bilježi obroke, glikemijsko opterećenje i raspoloženje. Uoči obrasce za 3 tjedna.

Bez spama. Odjavi se kad želiš.