pršut

pršut

Nema glikemijskog indeksa6/10

Nema glikemijskog indeksa — nema ugljikohidrata

0.5 g ugljikohidrata na 100 g
Logi ocjena 6/10
  • Izvrstan izvor proteina
  • Vrlo visok udio natrija

pršut nema glikemijski indeks: ne sadrži ugljikohidrate.

Ažurirano 2. tra 2026. · Izvori: Logi Nutrition tim (sastav prema USDA, uz pomoć umjetne inteligencije) · Nije medicinski savjet · Prijavi grešku

Oblici Kuhana šunka

Logi · Upravljanje inzulinskom rezistencijom

Smanjite šećer u krvi pametnijim izborom hrane

pršut je jedna od 11.139 namirnica koje Logi ocjenjuje kada fotografirate obrok — s porcijom.

Nastavi na webu
Logi app, food index screen
Porcije
PorcijaGrami
1 žlica15 g
1 slice (standard deli cut)85 g
1 serving85 g
1 šalica140 g

Nutritivne vrijednosti (na 100g)

230
Kalorije
0.48 g
Ugljikohidrati
28.7 g
Proteini
12.6 g
Masti
na 100g
Kalorije230 kcal
Ugljikohidrati0.48 g
Šećeri (ukupno)0.33 g
Prirodni0.3 g
Dodani0 g
Vlakna0 g
Topiva0 g
Netopiva0 g
Proteini28.7 g
Masti12.6 g
Zasićene4.62 g
Nezasićene7.14 g
Natrij1200 mg

Stupanj prerade

80%
Visoko prerađen
Zašto ova ocjena?
  • Izvrstan izvor proteina
  • Zanemariv glikemijski učinak
  • Vrlo visok udio natrija
  • Prerađeno meso (nitrati/aditivi)

Alergeni

Sadrži: sumporov dioksid i sulfiti

Recepti s niskim GI na Logi Food Coach

Često postavljana pitanja

Koji je glikemijski indeks pršut?

pršut nema glikemijski indeks jer ne sadrži ugljikohidrate (0.5 g na 100 g).

Je li pršut prikladan za osobe s inzulinskom rezistencijom?

pršut ne sadrži ugljikohidrate, pa samostalno ne povisuje šećer u krvi.

Koji oblik Kuhana šunka ima najniže glikemijsko opterećenje?

Među oblicima Kuhana šunka u ovoj bazi podataka, veganska šunka ima najniže glikemijsko opterećenje (4 na 100 g).

Provjeri pršut u Logi aplikaciji, s vašom porcijom.

Food diary cheat sheet

Besplatan PDF — 3 str.

Tvoj tjedni dnevnik prehrane

Bilježi obroke, glikemijsko opterećenje i raspoloženje. Uoči obrasce za 3 tjedna.

Bez spama. Odjavi se kad želiš.