Nektarina

Nektarina

GI 43 · NizakGL 5.4 / komad8/10

Nizak GI

43 GI

GL 5.4 po komad (142 g) · GL 3.8 na 100 g

Logi ocjena 8/10
  • Nisko glikemijsko opterećenje: oko 5 na 100 g, oko 7 za srednju nektarinu (142 g).
  • Oko 8 g šećera na 100 g sa samo 1,7 g vlakana.

Nektarina ima glikemijski indeks 43 (Nizak). Jedna komad (142 g) dodaje glikemijsko opterećenje od 5.4.

Pregledano 31. srp 2026. · Izvori: USDA FoodData Central #327357 , Logi Nutrition tim · Nije medicinski savjet · Prijavi grešku

Umjesto ovoga

Oblici Nektarina

Logi · Upravljanje inzulinskom rezistencijom

Smanjite šećer u krvi pametnijim izborom hrane

Nektarina je jedna od 11.139 namirnica koje Logi ocjenjuje kada fotografirate obrok — s porcijom.

Nastavi na webu
Logi app, food index screen
Porcije
PorcijaGramiGL
1 small129 g4.9
1 medium142 g5.4
1 cup, sliced143 g5.5
1 large156 g6

Nutritivne vrijednosti (na 100g)

44
Kalorije
10.6 g
Ugljikohidrati
1.1 g
Proteini
0.3 g
Masti
na 100g
Kalorije44 kcal
Ugljikohidrati10.6 g
Šećeri (ukupno)7.9 g
Prirodni7.9 g
Dodani0 g
Vlakna1.7 g
Topiva0.5 g
Netopiva1.2 g
Proteini1.1 g
Masti0.3 g
Zasićene0.02 g
Nezasićene0.08 g
Natrij0 mg

Stupanj prerade

5%
Minimalan
Zašto ova ocjena?
  • Nisko glikemijsko opterećenje: oko 5 na 100 g, oko 7 za srednju nektarinu (142 g).
  • 44 kcal na 100 g i 88 % vode, tako da jedan plod ima oko 60 kcal.
  • Glatka kožica se jede cijela i donosi beta-karoten i vitamin C.
  • Oko 8 g šećera na 100 g sa samo 1,7 g vlakana.
  • Mekana i kvarljiva: zrela nektarina lako se ošteti i na sobnoj temperaturi traje samo nekoliko dana.

Alergeni

Nema navedenih EU-14 alergena

Recepti s niskim GI na Logi Food Coach

Često postavljana pitanja

Koji je glikemijski indeks Nektarina?

Nektarina ima glikemijski indeks 43 (Nizak). Jedna komad (142 g) ima glikemijsko opterećenje 5.4; na 100 g glikemijsko opterećenje je 3.8.

Je li Nektarina prikladan za osobe s inzulinskom rezistencijom?

Nektarina ima nizak glikemijski indeks (43), što ga čini dobrim izborom za osobe s inzulinskom rezistencijom.

Koji oblik Nektarina ima najniže glikemijsko opterećenje?

Nektarina ima najniže glikemijsko opterećenje od svih oblika Nektarina u ovoj bazi podataka (3.8 na 100 g).

Provjeri Nektarina u Logi aplikaciji, s vašom porcijom.

Food diary cheat sheet

Besplatan PDF — 3 str.

Tvoj tjedni dnevnik prehrane

Bilježi obroke, glikemijsko opterećenje i raspoloženje. Uoči obrasce za 3 tjedna.

Bez spama. Odjavi se kad želiš.