Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Valkoinen kakku glykeminen indeksi on 75, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 45 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, Valkoinen kakku sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Valkoinen kakku voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 350 kcal |
| Hiilihydraatit | 60g |
| Sokerit (yhteensä) | 38g |
| Luonnolliset | 3.0g |
| Lisätyt | 35g |
| Kuitu | 0.5g |
| Liukoinen | 0.2g |
| Liukenematon | 0.4g |
| Proteiini | 3.5g |
| Rasva | 10g |
| Tyydyttyneet | 3.5g |
| Tyydyttymättömät | 6g |
| Natrium | 320mg |
Valkoinen kakku glykeminen indeksi on 75, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 45 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Valkoinen kakku glykeminen indeksi on korkea (75). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
Valkoinen kakku glykeminen kuorma on 45 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →