Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Taikina dumplingeille glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 29 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, Taikina dumplingeille sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Taikina dumplingeille sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 220 kcal |
| Hiilihydraatit | 45g |
| Sokerit (yhteensä) | 1g |
| Luonnolliset | 1.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 2g |
| Liukoinen | 0.6g |
| Liukenematon | 1.4g |
| Proteiini | 6g |
| Rasva | 1.5g |
| Tyydyttyneet | 0.3g |
| Tyydyttymättömät | 1.2g |
| Natrium | 5mg |
Taikina dumplingeille glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 29 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Taikina dumplingeille glykeminen indeksi on kohtalainen (65). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Taikina dumplingeille glykeminen kuorma on 29 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →