Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Suolatut vihannekset glykeminen indeksi on 20, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 1 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin vegetables, Suolatut vihannekset sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Suolatut vihannekset on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 25 kcal |
| Hiilihydraatit | 4g |
| Sokerit (yhteensä) | 1.5g |
| Luonnolliset | 1.5g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 2.2g |
| Liukoinen | 0.7g |
| Liukenematon | 1.5g |
| Proteiini | 1.2g |
| Rasva | 0.2g |
| Tyydyttyneet | 0.03g |
| Tyydyttymättömät | 0.07g |
| Natrium | 2200mg |
Suolatut vihannekset glykeminen indeksi on 20, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 1 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Suolatut vihannekset glykeminen indeksi on matala (20), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
Suolatut vihannekset glykeminen kuorma on 1 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →