Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Suolarinkulan palat glykeminen indeksi on 75, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 59 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, Suolarinkulan palat sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Suolarinkulan palat voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 380 kcal |
| Hiilihydraatit | 78g |
| Sokerit (yhteensä) | 2g |
| Luonnolliset | 0.5g |
| Lisätyt | 1.5g |
| Kuitu | 3.5g |
| Liukoinen | 1.1g |
| Liukenematon | 2.4g |
| Proteiini | 9g |
| Rasva | 3.5g |
| Tyydyttyneet | 0.5g |
| Tyydyttymättömät | 3g |
| Natrium | 1200mg |
Suolarinkulan palat glykeminen indeksi on 75, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 59 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Suolarinkulan palat glykeminen indeksi on korkea (75). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
Suolarinkulan palat glykeminen kuorma on 59 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →