Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Sultana-luumut glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 46 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin fruits, Sultana-luumut sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Sultana-luumut sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 299 kcal |
| Hiilihydraatit | 79.2g |
| Sokerit (yhteensä) | 59.2g |
| Luonnolliset | 59.2g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 3.7g |
| Liukoinen | 1.1g |
| Liukenematon | 2.6g |
| Proteiini | 3.1g |
| Rasva | 0.5g |
| Tyydyttyneet | 0.1g |
| Tyydyttymättömät | 0.4g |
| Natrium | 11mg |
Sultana-luumut glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 46 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Sultana-luumut glykeminen indeksi on kohtalainen (65). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Sultana-luumut glykeminen kuorma on 46 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →