Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
keltainen mung-papu glykeminen indeksi on 25, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 16 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin legumes, keltainen mung-papu sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
keltainen mung-papu on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 347 kcal |
| Hiilihydraatit | 62.6g |
| Sokerit (yhteensä) | 6.6g |
| Luonnolliset | 6.6g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 16.3g |
| Liukoinen | 4.9g |
| Liukenematon | 11.4g |
| Proteiini | 24g |
| Rasva | 1.3g |
| Tyydyttyneet | 0.3g |
| Tyydyttymättömät | 1g |
| Natrium | 15mg |
keltainen mung-papu glykeminen indeksi on 25, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 16 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
keltainen mung-papu glykeminen indeksi on matala (25), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
keltainen mung-papu glykeminen kuorma on 16 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →