Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
keltahäntä kala glykeminen indeksi on 0, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 0 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin seafood, keltahäntä kala sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
keltahäntä kala on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 146 kcal |
| Hiilihydraatit | 0g |
| Sokerit (yhteensä) | 0g |
| Luonnolliset | 0.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 0g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 23g |
| Rasva | 5g |
| Tyydyttyneet | 1.3g |
| Tyydyttymättömät | 3.7g |
| Natrium | 39mg |
keltahäntä kala glykeminen indeksi on 0, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 0 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
keltahäntä kala glykeminen indeksi on matala (0), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
keltahäntä kala glykeminen kuorma on 0 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →