Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
keksisormi glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 55 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, keksisormi sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
keksisormi voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 380 kcal |
| Hiilihydraatit | 78g |
| Sokerit (yhteensä) | 38g |
| Luonnolliset | 3.0g |
| Lisätyt | 35g |
| Kuitu | 1g |
| Liukoinen | 0.3g |
| Liukenematon | 0.7g |
| Proteiini | 8g |
| Rasva | 4g |
| Tyydyttyneet | 1.2g |
| Tyydyttymättömät | 2.8g |
| Natrium | 120mg |
keksisormi glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 55 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
keksisormi glykeminen indeksi on korkea (70). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
keksisormi glykeminen kuorma on 55 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →