Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Keitetty spagetti glykeminen indeksi on 49, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 15 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, Keitetty spagetti sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Keitetty spagetti on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 158 kcal |
| Hiilihydraatit | 30.9g |
| Sokerit (yhteensä) | 0.6g |
| Luonnolliset | 0.6g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 1.8g |
| Liukoinen | 0.36g |
| Liukenematon | 1.44g |
| Proteiini | 5.8g |
| Rasva | 0.9g |
| Tyydyttyneet | 0.2g |
| Tyydyttymättömät | 0.2g |
| Natrium | 1mg |
Keitetty spagetti glykeminen indeksi on 49, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 15 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Keitetty spagetti glykeminen indeksi on matala (49), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
Keitetty spagetti glykeminen kuorma on 15 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →