Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
kefirkastike glykeminen indeksi on 25, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 1 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin dairy, kefirkastike sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
kefirkastike on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 45 kcal |
| Hiilihydraatit | 3.5g |
| Sokerit (yhteensä) | 3.5g |
| Luonnolliset | 3.5g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 0.5g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 3.2g |
| Rasva | 1.5g |
| Tyydyttyneet | 1g |
| Tyydyttymättömät | 0.5g |
| Natrium | 40mg |
kefirkastike glykeminen indeksi on 25, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 1 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
kefirkastike glykeminen indeksi on matala (25), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
kefirkastike glykeminen kuorma on 1 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →