Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Haihdutettu ruokosokeri glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 60 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, Haihdutettu ruokosokeri sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Haihdutettu ruokosokeri sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 399 kcal |
| Hiilihydraatit | 99.5g |
| Sokerit (yhteensä) | 99.5g |
| Luonnolliset | 0.0g |
| Lisätyt | 99.5g |
| Kuitu | 0g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 0g |
| Rasva | 0g |
| Tyydyttyneet | 0g |
| Tyydyttymättömät | 0g |
| Natrium | 1mg |
Haihdutettu ruokosokeri glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 60 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Haihdutettu ruokosokeri glykeminen indeksi on kohtalainen (60). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Haihdutettu ruokosokeri glykeminen kuorma on 60 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →