Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
gyoza-taikina glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 28 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, gyoza-taikina sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
gyoza-taikina sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 220 kcal |
| Hiilihydraatit | 47g |
| Sokerit (yhteensä) | 1g |
| Luonnolliset | 1.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 2g |
| Liukoinen | 0.6g |
| Liukenematon | 1.4g |
| Proteiini | 6g |
| Rasva | 0.8g |
| Tyydyttyneet | 0.2g |
| Tyydyttymättömät | 0.6g |
| Natrium | 400mg |
gyoza-taikina glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 28 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
gyoza-taikina glykeminen indeksi on kohtalainen (60). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
gyoza-taikina glykeminen kuorma on 28 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →