Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
gyoza glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 15 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, gyoza sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
gyoza sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 180 kcal |
| Hiilihydraatit | 25g |
| Sokerit (yhteensä) | 1g |
| Luonnolliset | 0.5g |
| Lisätyt | 0.5g |
| Kuitu | 1.5g |
| Liukoinen | 0.5g |
| Liukenematon | 1g |
| Proteiini | 7g |
| Rasva | 6g |
| Tyydyttyneet | 1.5g |
| Tyydyttymättömät | 3.5g |
| Natrium | 450mg |
gyoza glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 15 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
gyoza glykeminen indeksi on kohtalainen (60). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
gyoza glykeminen kuorma on 15 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →