Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
grillikastike glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 24 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin other, grillikastike sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
grillikastike sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 180 kcal |
| Hiilihydraatit | 40g |
| Sokerit (yhteensä) | 32g |
| Luonnolliset | 4.0g |
| Lisätyt | 28g |
| Kuitu | 1g |
| Liukoinen | 0.3g |
| Liukenematon | 0.7g |
| Proteiini | 1g |
| Rasva | 1g |
| Tyydyttyneet | 0.2g |
| Tyydyttymättömät | 0.8g |
| Natrium | 1200mg |
grillikastike glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 24 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
grillikastike glykeminen indeksi on kohtalainen (60). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
grillikastike glykeminen kuorma on 24 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →