Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Granaattiomenamehutiiviste glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 43 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin beverages, Granaattiomenamehutiiviste sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Granaattiomenamehutiiviste sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 270 kcal |
| Hiilihydraatit | 66g |
| Sokerit (yhteensä) | 62g |
| Luonnolliset | 62.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 0.2g |
| Liukoinen | 0.1g |
| Liukenematon | 0.1g |
| Proteiini | 1g |
| Rasva | 0.5g |
| Tyydyttyneet | 0g |
| Tyydyttymättömät | 0.5g |
| Natrium | 10mg |
Granaattiomenamehutiiviste glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 43 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Granaattiomenamehutiiviste glykeminen indeksi on kohtalainen (65). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Granaattiomenamehutiiviste glykeminen kuorma on 43 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →