Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
chai-konsentraatti glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 9 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin beverages, chai-konsentraatti sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
chai-konsentraatti sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 60 kcal |
| Hiilihydraatit | 15g |
| Sokerit (yhteensä) | 14g |
| Luonnolliset | 1.0g |
| Lisätyt | 13g |
| Kuitu | 0g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 0g |
| Rasva | 0g |
| Tyydyttyneet | 0g |
| Tyydyttymättömät | 0g |
| Natrium | 10mg |
chai-konsentraatti glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 9 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
chai-konsentraatti glykeminen indeksi on kohtalainen (60). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
chai-konsentraatti glykeminen kuorma on 9 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →