Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Cascadian Farm hedelmä-pähkinägranola glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 36 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, Cascadian Farm hedelmä-pähkinägranola sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Cascadian Farm hedelmä-pähkinägranola sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 420 kcal |
| Hiilihydraatit | 65g |
| Sokerit (yhteensä) | 18g |
| Luonnolliset | 6.0g |
| Lisätyt | 12g |
| Kuitu | 6g |
| Liukoinen | 1.8g |
| Liukenematon | 4.2g |
| Proteiini | 8g |
| Rasva | 13g |
| Tyydyttyneet | 2g |
| Tyydyttymättömät | 11g |
| Natrium | 120mg |
Cascadian Farm hedelmä-pähkinägranola glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 36 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Cascadian Farm hedelmä-pähkinägranola glykeminen indeksi on kohtalainen (55). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Cascadian Farm hedelmä-pähkinägranola glykeminen kuorma on 36 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →