Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Casarecce-pasta glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 40 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, Casarecce-pasta sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Casarecce-pasta sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 355 kcal |
| Hiilihydraatit | 72g |
| Sokerit (yhteensä) | 2.7g |
| Luonnolliset | 2.7g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 3g |
| Liukoinen | 0.9g |
| Liukenematon | 2.1g |
| Proteiini | 11g |
| Rasva | 1.5g |
| Tyydyttyneet | 0.3g |
| Tyydyttymättömät | 1.2g |
| Natrium | 5mg |
Casarecce-pasta glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 40 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Casarecce-pasta glykeminen indeksi on kohtalainen (55). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Casarecce-pasta glykeminen kuorma on 40 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →