Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Bulghur glykeminen indeksi on 46, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 14 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, Bulghur sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Bulghur on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 342 kcal |
| Hiilihydraatit | 76g |
| Sokerit (yhteensä) | 0.4g |
| Luonnolliset | 0.4g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 12.5g |
| Liukoinen | 3.75g |
| Liukenematon | 8.75g |
| Proteiini | 12.3g |
| Rasva | 1.3g |
| Tyydyttyneet | 0.2g |
| Tyydyttymättömät | 1.1g |
| Natrium | 17mg |
Bulghur glykeminen indeksi on 46, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 14 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Bulghur glykeminen indeksi on matala (46), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
Bulghur glykeminen kuorma on 14 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →