Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
BLT-voileipä glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 18 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin other, BLT-voileipä sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
BLT-voileipä sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 250 kcal |
| Hiilihydraatit | 28g |
| Sokerit (yhteensä) | 3.5g |
| Luonnolliset | 1.5g |
| Lisätyt | 2g |
| Kuitu | 2.2g |
| Liukoinen | 0.7g |
| Liukenematon | 1.5g |
| Proteiini | 8g |
| Rasva | 12g |
| Tyydyttyneet | 3.5g |
| Tyydyttymättömät | 6g |
| Natrium | 600mg |
BLT-voileipä glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 18 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
BLT-voileipä glykeminen indeksi on kohtalainen (65). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
BLT-voileipä glykeminen kuorma on 18 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →