Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Ζύμη για πίτα έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 30 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Ζύμη για πίτα κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Ζύμη για πίτα είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 450 kcal |
| Υδατάνθρακες | 50g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 2g |
| Φυσικά | 1.0g |
| Προστιθέμενα | 1g |
| Φυτικές ίνες | 2g |
| Διαλυτές | 0.4g |
| Αδιάλυτες | 1.6g |
| Πρωτεΐνες | 6g |
| Λίπη | 26g |
| Κορεσμένα | 10g |
| Ακόρεστα | 14g |
| Νάτριο | 350mg |
Το Ζύμη για πίτα έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 30 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Ζύμη για πίτα έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (60). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Ζύμη για πίτα έχει γλυκαιμικό φορτίο 30 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →