Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Φύλλο ζύμης έχει γλυκαιμικό δείκτη 57, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 32 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Φύλλο ζύμης κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Φύλλο ζύμης είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 295 kcal |
| Υδατάνθρακες | 56g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 1.5g |
| Φυσικά | 1.5g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 2.2g |
| Διαλυτές | 0.7g |
| Αδιάλυτες | 1.5g |
| Πρωτεΐνες | 8g |
| Λίπη | 4.5g |
| Κορεσμένα | 0.7g |
| Ακόρεστα | 3.8g |
| Νάτριο | 220mg |
Το Φύλλο ζύμης έχει γλυκαιμικό δείκτη 57, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 32 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Φύλλο ζύμης έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (57). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Φύλλο ζύμης έχει γλυκαιμικό φορτίο 32 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →