Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Αλεύρι ρεβιθιού έχει γλυκαιμικό δείκτη 35, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 21 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα legumes, το Αλεύρι ρεβιθιού κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Αλεύρι ρεβιθιού είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 387 kcal |
| Υδατάνθρακες | 58.9g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 10.8g |
| Φυσικά | 10.8g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 10.8g |
| Διαλυτές | 3.2g |
| Αδιάλυτες | 7.6g |
| Πρωτεΐνες | 22.4g |
| Λίπη | 6.7g |
| Κορεσμένα | 0.7g |
| Ακόρεστα | 6g |
| Νάτριο | 64mg |
Το Αλεύρι ρεβιθιού έχει γλυκαιμικό δείκτη 35, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 21 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Αλεύρι ρεβιθιού έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (35), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Αλεύρι ρεβιθιού έχει γλυκαιμικό φορτίο 21 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →