Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Αφυδατωμένα λαχανικά έχει γλυκαιμικό δείκτη 35, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 21 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα vegetables, το Αφυδατωμένα λαχανικά κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Αφυδατωμένα λαχανικά είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 320 kcal |
| Υδατάνθρακες | 60g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 30g |
| Φυσικά | 30.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 20g |
| Διαλυτές | 7g |
| Αδιάλυτες | 13g |
| Πρωτεΐνες | 12g |
| Λίπη | 2g |
| Κορεσμένα | 0.3g |
| Ακόρεστα | 1.7g |
| Νάτριο | 120mg |
Το Αφυδατωμένα λαχανικά έχει γλυκαιμικό δείκτη 35, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 21 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Αφυδατωμένα λαχανικά έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (35), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Αφυδατωμένα λαχανικά έχει γλυκαιμικό φορτίο 21 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →