Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Βοτανικό ρόφημα ψημένης ρίζας πικραλίδας έχει γλυκαιμικό δείκτη 0, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 0 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα beverages, το Βοτανικό ρόφημα ψημένης ρίζας πικραλίδας κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Βοτανικό ρόφημα ψημένης ρίζας πικραλίδας είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 5 kcal |
| Υδατάνθρακες | 1.2g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 0.1g |
| Φυσικά | 0.1g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 0.2g |
| Διαλυτές | 0.08g |
| Αδιάλυτες | 0.12g |
| Πρωτεΐνες | 0.2g |
| Λίπη | 0.1g |
| Κορεσμένα | 0g |
| Ακόρεστα | 0.1g |
| Νάτριο | 5mg |
Το Βοτανικό ρόφημα ψημένης ρίζας πικραλίδας έχει γλυκαιμικό δείκτη 0, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 0 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Βοτανικό ρόφημα ψημένης ρίζας πικραλίδας έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (0), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Βοτανικό ρόφημα ψημένης ρίζας πικραλίδας έχει γλυκαιμικό φορτίο 0 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →