Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Φρέσκος χυμός αγγουριού έχει γλυκαιμικό δείκτη 15, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 0.3 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα beverages, το Φρέσκος χυμός αγγουριού κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Φρέσκος χυμός αγγουριού είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 12 kcal |
| Υδατάνθρακες | 2.2g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 1.7g |
| Φυσικά | 1.7g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 0.3g |
| Διαλυτές | 0.1g |
| Αδιάλυτες | 0.2g |
| Πρωτεΐνες | 0.6g |
| Λίπη | 0.1g |
| Κορεσμένα | 0g |
| Ακόρεστα | 0.1g |
| Νάτριο | 2mg |
Το Φρέσκος χυμός αγγουριού έχει γλυκαιμικό δείκτη 15, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 0.3 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Φρέσκος χυμός αγγουριού έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (15), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Φρέσκος χυμός αγγουριού έχει γλυκαιμικό φορτίο 0.3 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →