Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Ψητό σκληρό τόφου με βότανα και μπαχαρικά έχει γλυκαιμικό δείκτη 15, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα legumes, το Ψητό σκληρό τόφου με βότανα και μπαχαρικά κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Ψητό σκληρό τόφου με βότανα και μπαχαρικά είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 120 kcal |
| Υδατάνθρακες | 3.9g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 0.7g |
| Φυσικά | 0.7g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 1.2g |
| Διαλυτές | 0.36g |
| Αδιάλυτες | 0.84g |
| Πρωτεΐνες | 13g |
| Λίπη | 7g |
| Κορεσμένα | 1.2g |
| Ακόρεστα | 5.8g |
| Νάτριο | 12mg |
Το Ψητό σκληρό τόφου με βότανα και μπαχαρικά έχει γλυκαιμικό δείκτη 15, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Ψητό σκληρό τόφου με βότανα και μπαχαρικά έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (15), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Ψητό σκληρό τόφου με βότανα και μπαχαρικά έχει γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →