Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το ψημένο ντόνατ έχει γλυκαιμικό δείκτη 35, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 10 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το ψημένο ντόνατ κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το ψημένο ντόνατ είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 180 kcal |
| Υδατάνθρακες | 28g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 2.5g |
| Φυσικά | 2.5g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 7g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 7g |
| Λίπη | 3.5g |
| Κορεσμένα | 1.2g |
| Ακόρεστα | 2.3g |
| Νάτριο | 120mg |
Το ψημένο ντόνατ έχει γλυκαιμικό δείκτη 35, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 10 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το ψημένο ντόνατ έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (35), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το ψημένο ντόνατ έχει γλυκαιμικό φορτίο 10 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →