Лук резанец

Лук резанец

Без гликемичен индекс9/10

Гликемичният индекс не е измерен

4.4 г въглехидрати на 100 г
Logi резултат 9/10
  • Около 213 µg витамин K и 58 mg витамин C на 100 g
  • Консумира се в малки количества: една супена лъжица тежи само около 3 g, така че порцията добавя малко от тези хранителни вещества

Лук резанец няма измерен гликемичен индекс. Съдържа 4.4 г въглехидрати на 100 г.

Прегледано на 31.07.2026 г. · Източници: USDA FoodData Central №169994 , Екип на Logi Nutrition · Информацията не е медицински съвет · Сигнализирай за грешка

Вместо това

Видове Лук резанец

Logi · Управление на инсулинова резистентност

Намалете кръвната захар с по-умни хранителни избори

Лук резанец е една от 11 143 храни, които Logi оценява, когато снимате хранене — с порцията.

Продължете в браузъра
Logi app, food index screen
Порции
ПорцияГрамове
1 tsp, chopped1 g
1 tbsp, chopped3 g
1 cup, chopped48 g

Хранителна стойност (на 100g)

30
Калории
4.4 g
Въглехидрати
3.3 g
Протеини
0.7 g
Мазнини
на 100g
Калории30 kcal
Въглехидрати4.4 g
Захари (общо)1.9 g
Природни1.9 g
Добавени0 g
Фибри2.5 g
Разтворими0.75 g
Неразтворими1.75 g
Протеини3.3 g
Мазнини0.7 g
Наситени0.1 g
Ненаситени0.6 g
Натрий3 mg

Ниво на обработка

5%
Минимален
Защо тази оценка?
  • Около 213 µg витамин K и 58 mg витамин C на 100 g
  • Само 30 kcal на 100 g и почти нулев гликемичен товар
  • Консумира се в малки количества: една супена лъжица тежи само около 3 g, така че порцията добавя малко от тези хранителни вещества
  • Губи аромата си при продължително готвене; най-добре е да се добавя накрая

Алергени

Няма посочен алерген от ЕС-14

Рецепти със съставка: Лук резанец

Често задавани въпроси

Какъв е гликемичният индекс на Лук резанец?

Гликемичният индекс на Лук резанец все още не е измерен. Съдържа 4.4 г въглехидрати на 100 г.

Подходящ ли е Лук резанец за хора с инсулинова резистентност?

Гликемичният индекс на Лук резанец не е измерен. При 4.4 г въглехидрати на 100 г, внимавайте с размера на порцията.

Коя форма на Лук резанец има най-нисък гликемичен товар?

Сред формите на Лук резанец в тази база данни, Сушен лук резанец има най-нисък гликемичен товар (9.6 на 100 г).

Вижте Лук резанец в приложението Logi, с вашата порция.

Food diary cheat sheet

Безплатен PDF — 3 стр.

Твоят седмичен хранителен дневник

Записвай хранене, гликемично натоварване и настроение. Открий модели за 3 седмици.

Без спам. Отпиши се по всяко време.