Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →
osötad cashewmjölk (hemmagjord, bara cashewnötter och vatten) har ett glykemiskt index på 0, klassat som lågt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 0 per 100g har det en minimal påverkan på blodsockret.
Jämfört med andra beverages rankas osötad cashewmjölk (hemmagjord, bara cashewnötter och vatten) bland de lägsta i glykemiskt index.
osötad cashewmjölk (hemmagjord, bara cashewnötter och vatten) är ett bra val för personer som hanterar blodsocker, insulinresistens eller följer en låg-GI diet.
Varför detta betyg?
| Kalorier | 23 kcal |
| Kolhydrater | 1.2g |
| Socker (totalt) | 0.3g |
| Naturligt | 0.3g |
| Tillsatt | 0g |
| Fiber | 0.1g |
| Löslig | 0.03g |
| Olöslig | 0.07g |
| Protein | 0.8g |
| Fett | 1.8g |
| Mättat | 0.3g |
| Omättat | 1.5g |
| Natrium | 5mg |
osötad cashewmjölk (hemmagjord, bara cashewnötter och vatten) har ett glykemiskt index på 0, klassat som lågt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 0 per 100g har det en minimal påverkan på blodsockret.
osötad cashewmjölk (hemmagjord, bara cashewnötter och vatten) har ett lågt glykemiskt index (0), vilket gör det till ett bra alternativ för personer med insulinresistens.
osötad cashewmjölk (hemmagjord, bara cashewnötter och vatten) har en glykemisk belastning på 0 per 100g, vilket indikerar en minimal påverkan på blodsockernivåerna.
Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →