Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →
Okänt ingrediens 1 har ett glykemiskt index på 60, klassat som måttligt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 15 per 100g har det en måttlig påverkan på blodsockret.
Jämfört med andra other rankas Okänt ingrediens 1 över genomsnittet i glykemiskt index.
Okänt ingrediens 1 är lämplig i måttliga mängder för personer som övervakar blodsockernivåerna.
Varför detta betyg?
| Kalorier | 200 kcal |
| Kolhydrater | 25g |
| Socker (totalt) | 8g |
| Naturligt | 5.0g |
| Tillsatt | 3g |
| Fiber | 3g |
| Löslig | 0.9g |
| Olöslig | 2.1g |
| Protein | 5g |
| Fett | 7g |
| Mättat | 2g |
| Omättat | 5g |
| Natrium | 300mg |
Okänt ingrediens 1 har ett glykemiskt index på 60, klassat som måttligt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 15 per 100g har det en måttlig påverkan på blodsockret.
Okänt ingrediens 1 har ett måttligt glykemiskt index (60). Personer med insulinresistens kan konsumera det i måttliga mängder.
Okänt ingrediens 1 har en glykemisk belastning på 15 per 100g, vilket indikerar en måttlig påverkan på blodsockernivåerna.
Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →