Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Prăjitură cu spanac și cremă de coacăze are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 27 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Prăjitură cu spanac și cremă de coacăze se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Prăjitură cu spanac și cremă de coacăze este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 320 kcal |
| Carbohidrați | 42g |
| Zaharuri (total) | 24g |
| Naturale | 6.0g |
| Adăugate | 18g |
| Fibre | 2.5g |
| Solubile | 0.8g |
| Insolubile | 1.8g |
| Proteine | 5g |
| Grăsimi | 14g |
| Saturate | 5g |
| Nesaturate | 7g |
| Sodiu | 220mg |
Prăjitură cu spanac și cremă de coacăze are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 27 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Prăjitură cu spanac și cremă de coacăze are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Prăjitură cu spanac și cremă de coacăze are o încărcătură glicemică de 27 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →