Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Porc caramelizat are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 6 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte meat, Porc caramelizat se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Porc caramelizat este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 240 kcal |
| Carbohidrați | 10g |
| Zaharuri (total) | 8g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 7g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 18g |
| Grăsimi | 14g |
| Saturate | 5g |
| Nesaturate | 7g |
| Sodiu | 600mg |
Porc caramelizat are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 6 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Porc caramelizat are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Porc caramelizat are o încărcătură glicemică de 6 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →