Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Cotlet de porc pane prăjit are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 6 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte meat, Cotlet de porc pane prăjit se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Cotlet de porc pane prăjit este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 260 kcal |
| Carbohidrați | 13g |
| Zaharuri (total) | 0.7g |
| Naturale | 0.7g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 0.7g |
| Solubile | 0.2g |
| Insolubile | 0.5g |
| Proteine | 19g |
| Grăsimi | 15g |
| Saturate | 4.5g |
| Nesaturate | 8.5g |
| Sodiu | 420mg |
Cotlet de porc pane prăjit are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 6 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Cotlet de porc pane prăjit are un indice glicemic scăzut (50), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Cotlet de porc pane prăjit are o încărcătură glicemică de 6 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →