Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Pop-tart nefrostată are un indice glicemic de 70, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 52 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Pop-tart nefrostată se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Pop-tart nefrostată poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 390 kcal |
| Carbohidrați | 74g |
| Zaharuri (total) | 19g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 17g |
| Fibre | 1.5g |
| Solubile | 0.5g |
| Insolubile | 1g |
| Proteine | 3.5g |
| Grăsimi | 9g |
| Saturate | 2.5g |
| Nesaturate | 6.5g |
| Sodiu | 340mg |
Pop-tart nefrostată are un indice glicemic de 70, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 52 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Pop-tart nefrostată are un indice glicemic ridicat (70). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Pop-tart nefrostată are o încărcătură glicemică de 52 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →