Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Plăcintă țestoasă are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 34 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Plăcintă țestoasă se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Plăcintă țestoasă este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 410 kcal |
| Carbohidrați | 52g |
| Zaharuri (total) | 38g |
| Naturale | 6.0g |
| Adăugate | 32g |
| Fibre | 2g |
| Solubile | 0.6g |
| Insolubile | 1.4g |
| Proteine | 4g |
| Grăsimi | 22g |
| Saturate | 10g |
| Nesaturate | 10g |
| Sodiu | 260mg |
Plăcintă țestoasă are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 34 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Plăcintă țestoasă are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Plăcintă țestoasă are o încărcătură glicemică de 34 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →