Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Plăcintă cu brânză dulce are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 15 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Plăcintă cu brânză dulce se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Plăcintă cu brânză dulce este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 240 kcal |
| Carbohidrați | 28g |
| Zaharuri (total) | 15g |
| Naturale | 5.0g |
| Adăugate | 10g |
| Fibre | 1g |
| Solubile | 0.3g |
| Insolubile | 0.7g |
| Proteine | 8g |
| Grăsimi | 11g |
| Saturate | 6g |
| Nesaturate | 4g |
| Sodiu | 180mg |
Plăcintă cu brânză dulce are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 15 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Plăcintă cu brânză dulce are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Plăcintă cu brânză dulce are o încărcătură glicemică de 15 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →