Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Mangold are un indice glicemic de 15, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Mangold se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Mangold este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 23 kcal |
| Carbohidrați | 3.6g |
| Zaharuri (total) | 0.4g |
| Naturale | 0.4g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.2g |
| Solubile | 0.6g |
| Insolubile | 1.6g |
| Proteine | 2.9g |
| Grăsimi | 0.4g |
| Saturate | 0.06g |
| Nesaturate | 0.34g |
| Sodiu | 79mg |
Mangold are un indice glicemic de 15, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Mangold are un indice glicemic scăzut (15), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Mangold are o încărcătură glicemică de 1 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →